GRIPPY OTOMATİK ÇAPA ŞAMANDIRASI 

Artık çapanızın yerini, ödüllü tasarımlı şamandıranızla belli edin…

İtalyan kalitesinde Grippy ürünleri, farklı seçenekleriyle satışta!

GRIPPY OTOMATİK ÇAPA ŞAMANDIRASI 

Artık çapanızın yerini, ödüllü tasarımlı şamandıranızla belli edin…

İtalyan kalitesinde Grippy ürünleri, farklı seçenekleriyle satışta!

Grippy; kullanımı basit ve kolay anlaşılan, ileri teknoloji ürünü bir çapa şamandırasıdır. Kendine has bir tasarımla tamamen İtalya’da üretilmiştir. 2016 yılında Endüstriyel dizayn Birliği ADI’nin özel mansiyon ödülü ve 2018 yılında yine ADI’nin 5 dalda 1.lik ödülünü kazanmıştır. 1 yıllık garanti ile satılmaktadır.

305.00575.00 + KDVSeçenekler

BASIC- Uygun fiyata İtalyan Kalitesi 

Hafif ve kompakt bir yapıdadır, kendiliğinden sarılabilen 15 metre uzunluğundaki HMPE (Ultra Yüksek Moleküler Ağırlıklı Polietilen)malzemeden üretilen halat ile 500 Kg’a kadar dayanıklıdır. Mekanik bileşenleri barındıran, Su geçirmez 2 bölmede mekanik parçalar barındıran dünyadaki ilk çapa şamandırasıdır. 20 cm çapı ve yalnızca 1,3 kg ağırlığı ile taşınması ve uygun yer bulunması kolaydır. Aksesuar olarak temin edilebilen HMPE uzatma kitini satın alarak 25 metreye kadar derinliklerde kullanma imkânı vardır.

LIGHT – Tam donanımlı çapa şamandırası

Hafif ve kompakt bir yapıdadır,  kendiliğinden sarılabilen 25 metre uzunluğundaki HMPE (Ultra Yüksek Moleküler Ağırlıklı Polietilen) malzemeden üretilen halat ile 500 Kg’a kadar dayanıklıdır.  Basic modeline ek olarak, ürüne entegre güneş enerjisi ile şarj olan otomatik gece ışığı  mevcuttur.  Su geçirmez 2 bölmede mekanik ve elektronik parçalar barındıran dünyadaki ilk çapa şamandırasıdır. 20 cm çapı ve yalnızca 1,3 kg ağırlığı ile taşınması ve uygun yer bulunması kolaydır. Kendi türünde benzersizdir, akıntılarda veya kuvvetli rüzgarlarda bile her zaman çapanın dikey ekseninde kalır. Aksesuar olarak temin edilebilen HMPE uzatma kitini satın alarak 35 metreye kadar derinliklerde kullanma imkanı vardır.

Heavy – Ağır çapalar için özel çapa şamandırası

Kendiliğinden sarılabilen 20 metre uzunluğundaki UHMWPE malzemeden üretilen halat sayesinde 1,200 Kg’a kadar dayanıklı olup, özellikle ağır çapa taşıyan tekneler için uygundur. Ayrıca GRIPPY LIGHT modelinin tüm özelliklerini barındırır. 20 cm çapı ve yalnızca 1,4 kg ağırlığı ile taşınması ve uygun yer bulunması kolaydır. Kendi türünde benzersizdir, akıntılarda veya kuvvetli rüzgarlarda bile her zaman çapanın dikey ekseninde kalır. Ürün, 316 paslanmaz çelik kablo ve şakıl sayesinde 1.200 kg’a kadar dayanma gücüne sahiptir. Çelik kablolar sayesinde HMPE halatı kayalık ve taşlı deniz tabanlarında sürtünmeden zarar görmez ve tam fonksiyonel çalışır. HMPE uzatma kitini opsiyonel olarak satın alarak 30 metreye kadar güvenle çapa atabilirsiniz.

ABR TEKNOLOJISI – Çapa Şamandırasının en akıllı hali

ABR(Otomatik Halat Kilit Sistemi)  model GRIPPY, devrimsel bir teknoloji barındırmaktadır. Yenilikçi teknolojisi sayesinde, şamandıra 90 dereceden fazla yattığında şamandıra halatının kontrolsüz açılması engellenir ve çapa çekilirken şamandıra da çapa ile beraber sudan çıkar. Bu özellik katamaran veya yüksek pruvalı teknelerde Grippy’i doğrudan kablosundan tutup çekerek kullanmanıza olanak tanır. Bakım masrafı olmayan bu ürün, İtalyanın eşsiz yat endüstrisinin ürünüdür.

GRIPPY EK PARÇALARI

Daha iyi bir Grippy deneyimi icin, Grippy asma aparatı ve uzatma kitlerine göz atın!!

Kendiliğinden Ayarlanabilir

Deniz tabanının derinliğine göre halat uzunluğu otomatik ayarlanarak, şamandıra çapanın tam dikey ekseninde sıkıca sabit durur.

Gece görülebilir

Hava karardığında farkedilen fosforlu bantlar şamandıranızı gece görünür kılar.

Su Sensörü

Sudayken gece ışık işaretleri otomatik olarak yanar. (Basic modeli hariç)

Teknolojik

Sürüklenme engelleyici teknolojisi sayesinde, akıntılar ve güçlü rüzgarlarda bile çapanın dikey ekseninde sabit durur.

Çevre Dostu

Harici bir şarja ihtiyaç duymaksızın güneş enerjisi ile şarj olur.

Pratik

Kullandıktan sora şamandırayı tekrar tekneye almak için pratik tutamaçlar alt tarafta bulunmaktadır.

Dayanıklı

Şamandıra halatı 1200 kg taşıma kapasitesine kadar yüksek dayanıklılığa sahiptir.

Görünür

Demirlediğiniz yerde, gündüz farkedilen belirteçler sayesinde, şamandıra oldukça dikkat çeker.

Nasıl Çalışır? 

1.Adım Şamandıra halatını çapanın üzerinde bulunan deliğe veya uygun bir noktasına bağlayın

2.Adım : Şamandıra suya değdiği an ışıkları yanmaya başlar. ( Grippy Light versiyonu)

3.Adım : Şamandıra halatı çapa deniz dibine ulaşıncaya kadar açılır.

4.Adım : Demirlemeden sonra, şamandıra çapanın dikey ekseninde kalarak, çapanın yerini belli eder.

5.Adım : Çapanın takılması durumunda, teknenizle çapa şamandırasına kadar ilerleyip şamandıra halatından çekerek çapayı kolayca kurtarabilir ve geri çekebilirsiniz.

6.Adım : Eşsiz tasarımı sayesinde diğer nesnelerden kolayca ayırt edilerek, çapanın yerini gösterir.

GRIPPY ABR

7.Adım : GRIPPY ABR’nin yenilikçi teknolojisi sayesinde, şamandıra 90 dereceden fazla yattığında şamandıra halatının kontrolsüz açılması engellenir ve çapa çekilirken şamandıra da çapa ile beraber sudan çıkar. Bu özellik katamaran veya yüksek pruvalı teknelerde Grippy’i doğrudan kablosundan tutup çekerek kullanmanıza olanak tanır.